MMA Federasyonun’dan Sosyal Sorumluk Projesi “ŞAMPİYONA DESTEK PROJESİ” 1 Haziran 2017

MMA Sporunun Şampiyonlarına Gıda Desteği Projesi

MMA Federasyonu yönetim kurulu olarak, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştirmek amacıyla yardıma muhtaç başarılı sporcularımızın ihtiyaçlarını karşılayabileceği “ŞAMPİYONA DESTEK PROJESİ” ni hayata geçirdik.

MMA Federasyon Başkanı Ali ARIK , 2 yıldır düzenli olarak başarılı sporcularımıza ulaştırmak üzere projeyi uygulamaya koyduklarını belirtti. İlk etabı 2016 yılında başlayan projeyi başta MMA Federasyonu  yönetiminde yer alan iş adamları ile iletişime geçtiklerini kaydeden Ali ARIK, daha sonrasında projenin duyulması ile birlikte hayırsever iş adamlarının bağışlarını kabul ettiklerini söyledi.
“ŞAMPİYONA DESTEK PROJESİNİ” sayesinde 2016 yılında 60 koli , 2017 yılında ise 246 koli gıda ürünleriyle hazırlanmış paketleri şampiyon MMA Sporcularıyla buluşturduklarını anlatan Ali ARIK, dar gelirli  ve başarılı sporcularımıza  dağıtılmak üzere içinde temel gıda maddelerinin bulunduğu kolileri  daha önceden tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Türkiye’nin bir çok iline kargo yoluyla gönderilen ürünlerin kargosunuda bir firmanın sponsorluğu ile üçretsiz olarak yolluyoruz.

Federasyon başkanı Ali ARIK , yardımlarıyla projemize destek veren hayır severlere teşekkür ederim.Ayrıca her yıl hayır sever destekçilerimizin sayesinde koli adetlerimiz artarak büyüyor.İnşallah 2018 yılında  “ŞAMPİYONA DESTEK PROJESİ”hedefimiz 500 yardım kolisini başarılı ve yardıma ihtiyacı olan sporcu kardeşlerimizle buluşturmak olduğunu  sözlerine ekledi.