MMA Kulüpler Ligi 1 8 Ağustos 2018

MMA Kulüpler Ligi 1 

Kayıt Başlangıç Tarihi : 09.08.2018

Kayıt Bitiş Tarihi            :12.09.2018 (Kesinlikle İleri Bir Tarihe Alınmayacak ve Uzatılmayacaktır.)

Organizasyon Ödülü     : 5.000 TL (Beşbin Türk Lirası) ANAPARA + 1.000 TL (Bin Türk Lirası) BONUS (Bonus ödemesi tüm 1.ler aynı kulüpten çıkarsa yapılacaktır.) Toplam Ödül 6.000 (Altıbin Türklirası) TL dir.

Organizasyon Tarihi     : Kayıtlar bittikten sonra En geç EKİM ayı içerisinde yapılacak ve kayıtların bitim tarihinden 5 gün sonra sitede açıklanacaktır.

Organizasyon Yeri         : Kayıtlar bittikten sonra  kayıtların bitim tarihinden 5 gün sonra sitede açıklanacaktır.

Başvurular takım Adına Sadece MMA Federasyonuna Kayıtlı Kulüpler ve Kayıtlı Antrenörler Tarafından Yapılabilir.Ferdi sporcuların MMA Federasyonuna kayıtlı antrenör veya kulüplerle başvuru yapması gerekir.

Daha sonra yapılacak Kulüpler ligi organizasyonuna öncelik KULÜPLER LİGİ 1 organizasyonuna katılan Kulüplere verilecektir.Ödüller kademeli olarak ilerleyen organizasyonlarda arttırılacaktır.Kulüp başvuruları 20 Kulüp ile sınırlıdır.20 KULÜP ÜZERİNDE KAYIT ALINMAYACAKTIR.

Açıklama       

Aşağıda yapılan tüm açıklamalardan sonra organizasyona katılmayı düşünüyorsanız anlamadığınız bir yer varsa  lütfen direk olarak MMA Federasyonumuz ile mesai saatleri içerisinde iletişime geçiniz.İletişim bilgileri için bakınız. 

Ayrıca bu organizasyondan sonra diğer sikletlerde organizasyonlar bu format üzerinden devam edecektir.

Gelen Sorular Üzerine Kısaca Bilgilendirmeye Gerek Duyulmuştur. (Organizasyon Hakkında Özet Bilgi)

 1. Kulüpler aşağıda belirtilen sikletlerde (maximum bir siklette 3 kişi katabilir 1 kulüp adına) organizasyona sporcu katabilir.
 2. Sikletler  1.siklet (56-61 Kg Arası) , 2.siklet (62-67 Kg Arası) , 3.siklet (68-73 Kg Arası) , 4.Siklet (74-79 Kg arası) Erkek sporculardan oluşmalıdır.Sporcular 18 yaş üstü olmalıdır.Bir kulüp en fazla 3 takım kurabilir.
 3. Organizasyon kuralları tüm sikletler için MMA Elit kurallarında olacaktır.
 4. Organizasyon yeri başvurular dolduktan sonra açıklanacaktır.
 5. Konaklama yapılacak yer kişiler tarafından ayarlanacaktır.Federasyonun mecburi tuttuğu bir yer olmayacaktır.
 6. Organizasyona katılan tüm sporcular katılım ücreti olarak (kişi başı) 200 TL ücreti RK Organizasyon Firması hesabına yatıracaktır.Tartı günü ücret dekontunu ibraz edecektir.Elden nakit ödeme alınmayacaktır.
 7. RK ORGANİZASYON Banka Bilgileri(Garanti Bankası Şube Kodu 1525 Hesap No 6299374)(IBAN TR26 0006 2001 5250 0006 2993 74) Hesap Adı Ümmü Gülsüm ÇİTLİ adına aittir.(Banka havalelerinde Hesap Adı  Ümmü Gülsüm ÇİTLİ adınadır.Açıklama kısmına sporcu ismini yada kulübünü mutlaka belirtiniz.)
 8. Katılım ücretini son kayıt tarihine kadar yatırmayan sporcuların başvurusu gecersiz sayılacaktır.
 9. Kazanılan ücret organizasyon bitiminde Kulüp yetkilisine elden makbuz karşılığında nakit olarak verilecektir.Ödül paylaşımı kulüp yetkilisi ve sporcular arasında kendi aralarında yaptıkları anlaşmaya göre pay edilecektir.Bu paylaşım konusuna federasyon dahil olmayacaktır.
 10. Her sikletteki 1. olan sporcuya 1.250 TL ücret nakit olarak kulüp yetkilisine verilecektir.4 Birincide aynı kulüpten çıkarsa extra bonus olarak kulüp yetkilisine 1.000 TL ödenecektir.
 11. Yazan açıklamaları okuduktan sonra anlaşılmayan bir bilgi durumunda  detaylı bilgi için federasyon ile iletişime geçebilirsiniz.
 12. Sporcu kayıt linki : Her sporcu için ayrı ayrı doldurulacaktır. Kayıt ücretlerini yatırmayan sporcuların kayıtları geçerli sayılmayacaktır.  Linke ulaşmak için tıklayınız. 

Organizasyon Amacı                                      : Aşağıda belirtilmiştir.

 1. Türkiye’de yaşayan MMA Sporcuları’nın Gelişimlerini arttırmak.
 2. MMA Sporcularımızın daha fazla MMA Maçı yapmasına olanak vermek.
 3. MMA Sporcuları’nın ve kulüplerinin para kazanması için imkan oluşturmak.
 4. Yurt dışında yapılan Profesyonel MMA Organizasyonlarına gitmeleri için sporcu kalitelerini artırmak.
 5. MMA Sporunun daha çok tanınmasını sağlamak.
 6. Profesyonel “TÜRKİYE MMA TEAM” kurmak.

Organizasyon  Ödülü                                     :

 1. Organizasyonda başarılı olan sporculara toplam 5.000 TL (Beşbin Türk Lirası) Nakit para ödülü organizasyon bitiminde elden nakit olarak verilecektir.
 2. Eğer tüm sikletlerde 4 birincilik bir kulüpten çıkarsa Extra Bonus olarak 1.000 TL daha ödüle ilave edilecektir.O zaman toplam ödül 6.000 TL olacaktır.
 3. Organizasyonda dereceye giren sporculara Madalya ve Katılım Sertifikası verilecektir.Katılım yapan kulüplere ise katılım sertifikası verilecektir.

Organizasyondan Diskalifiye Edilme       :

 1. Sporcu tartı saatinde tartı yapılacak alanda olmadığı anda direkt olarak diskalifiye edilir.
 2. Sporcu MMA Federasyonu’nun belirlemiş olduğu sikletleri tartı günü gösteremediği taktirde diskalifiye olur.Alt yada üst sikletlere geçiş yapamaz.(Sporcunun 2 Tartı Hakkı vardır)
 3. Sporcu organizasyon alanında yada dışarısında antrenöre , hakeme ,başka bir sporcuya , her hangi bir kişye veya görevliye sporcuya yakışmayacak bir tavır yada davranışta bulunursa direk olarak diskalifiye edilir.
 4. Kulüp yetkilisi takımını disiplin edemediği anda takım olarak organizasyondan diskalifiye edilir.

Organizasyon Sporcu Malzemeleri          : 

 1. Dişlik (Kırmızı hariç tüm renkler olabilir.Kesik dişlikler kabul edilmeyecektir.)
 2. Kuki (Kasık koruyucu her hangi bir marka olabilir.Metal olanlar kabul edilmeyecektir.)
 3. MMA Şort (MMA Federasyonu Onaylı.Sporcu şort yada tayt giyebilir )
 4. MMA Kısa Tayt ( MMA Federasyonu Onaylı .Sporcu şort yada kısa tayt giyebilir )
 5. MMA Ayak Üstü Kaval Koruyucu (MMA Federasyonu Onaylı)
 6. MMA Kaplumbağa Modeli Eldiven (MMA Federasyonu Onaylı)
 7. Tüm sporcular malzemelerini yanlarında hazır bulunduracaklardır.(Malzemesi yanında olmayan sporcular organizasyon alanında temin edebilir.)

Organizasyon Katılım Şartları                     :

 1. MMA Federasyonu’nun 10-14 Ocak 2018 tarihinde yapılan TÜRKİYE MMA SEÇMELERİNE katılan sporcular veya katılan kulüplerin sporcuları takımlarda yer alabilir.(Kazansada , kaybetsede katılabilir.) Ayrıca daha önce Profesyonel MMA Şampiyonalarında ülkemizi temsil etmiş sporcular katılım sağlayabilir.MMA Federasyonu yönetimi insiyatif kullanma hakkını saklı tutar.
 2. Türkiye seçmelerinde FERDİ olarak katılan sporcular MMA Federasyonuna bilgi vermesi durumunda kulüplerde eksik olan sikletlere yazılabileceklerdir.Bu durumda organizasyona katılmalarına olanak verilecektir.
 3. Seçmelere girmeyen kulüpler organizasyona takım sokamaz.
 4. Aşağıda yer alan sikletlerden oluşan 1 takım Kurulacak takımlarda eksik sporcu olursa başka kulüplerden sadece yapılacak organizasyon için sporcu transferi yapabilirsiniz.Sporcu transferinde iki kulüp karşılıklı olarak görüşüp karara varır.
 5. Organizasyonda ferdi olarak katılım kabul edilmeyecektir.Ferdi olan sporcuların kulüplerle birlikte hareket etmesi gerekmektedir.Mutlaka bir kulüp adına katılım yapabilirsiniz.Örneğin (Alacatı MMA Team gibi)
 6. Her sikletten maximum 1 kulüp 3  sporcu ile katılabilir.
 7. Tüm sikletlerde maximum 16 sporcu olacaktır.
 8. Sikletlere başvurular tamamlandıktan sonra MMA Federasyonu organizasyonun yapılacağı yeri açıklayacaktır.
 9. Kulüpler başvurularını yaptıktan sonra mücbir sebebler dışında sporcusu gelmediği takdirde MMA Federasyonundan hiçbir hak talep edemez.
 10. Organizasyona katılacak tüm sporcuların lisansı ve level belgeleri olmak zorundadır.
 11. Yukardaki tüm şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız lütfen MMA Federasyonu ile direk olarak irtibata geçiniz.Ön kayıtınızı yaptırınız.Detaylar için ve organizasyona katılım yapıp yapamayacağınız bilgisi MMA Federasyonu yetkilileri tarafından ön kayıttan sonra size bildirilecektir.

Organizasyon Sikletleri                                 :

 • 56  – 61 Kg  ( Açık Siklet ) Erkek
 • 62  – 67 Kg  ( Açık Siklet ) Erkek
 • 68  – 73 Kg  ( Açık Siklet ) Erkek
 • 74  – 79 Kg  (  Açık Siklet ) Erkek

Not                                                                          : Sikletlerde tölerans hiç olmayacaktır.

Kısaca Kurallar                                                  :

Sporcular MMA Federasyonu’nun izin verdiği kıyafetlerle Octagona çıkacaklardır.MMA Elit kuralları geçerlidir.MMA Kaplumbağa modeli MMA Federasyonu onaylı eldiven kullanılacaktır.Ayak üstü kaval koruyucu kullanılması mecburidir.Dirsek kesinlikle yoktur.Ayakta ve yerde kafaya kesinlikle diz yoktur.Vucuda diz vuruşları serbesttir.Sporcu centilmenlik dışı bir tavır sergilediğinde ve kural dışı bir vuruş yaptığında diskalifiye edilir.Diğer kurallar için bakınız.