7.GELENEKSEL MMA KEMER ORGANİZASYONU 2-3-4-5 Nisan 2020 ANKARA 1 Şubat 2020

Değerli MMA Ailesi; Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz organizasyonumuzun 2020 yılın da gerçekleşeceği tarih belli olmuştur. Sizlerin de desteklerinizle, organizasyonumuzun niteliklerini her yıl biraz daha artırmak niyetindeyiz. Şimdiden vereceğiniz desteklerden dolayı tüm katılımcı kulüplere, antrenör , hakem ve sporcu arkadaşlarımıza teşekkür eder, hepinize başarılarınızın devamını dilerim.

Saygılarımla

MMA Federasyon Başkanı

Ali ARIK

Açıklama : Bilgilendirme metninde anlamadığınız bir kısım olduğunda lütfen MMA Federasyonunu arayıp bilgi alınız.

ÖN BİLGİ ORGANİZASYON KAYIT İÇİN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR VE SIRALAMA

(Aşağıdaki mavi renkle 1 den 6 ya kadar olan sıralama kayıt esnasında size yol göstermek amaçlı yazılmıştır.)

1.Otel Rezervasyonu ve ödemeni yap (MMA Federasyonu 0 533 744 05 41 )

2.2020 Vizeli Lisansını ve Kimlik Kartını Çıkar(MMA Federasyon 0 533 744 05 41 )

3.Level (Seviye) Denkliğini Yaptır. (MMA Federasyonu 0 533 744 05 41 )

4.Sikletini Ayarla ve Kaydını Yaptır. (MMA Federasyonu 0 533 744 05 41 )

5.Organizasyon İçin Geliş.

6.Seçmelere Katıl Dereceni Al ( MMA Federasyonunun belirlediği kriterleri karşılıyorsan 2020 yılı MMA TEAM e katılarak yurt içinde , yurt dışında yapılacak olan amatör veya profesyonel uluslararası organizasyonlarda TÜRKİYE yi temsil etme şansını yakala,,Kendini gösterme fırsatı yakala,Maç tecrübelerini arttır,MMA Ailesindeki yerini al.)

ORGANİZASYON TARİHİ

2-3-4-5 Nisan 2020

ORGANİZASYON ADI

MMA Federasyonu Türkiye Seçmeleri

(Geleneksel MMA Kemer Organizasyonu ve Türkiye Seçmeleri)

ORGANİZASYON KONAKLAMA YERİ

Konaklama: Ankara – Büyük Anadolu Otel Esenboğa Termal

Anadolu Hotels Esenboğa Termal (5 Yıldızlı)

Organizasyona girecek tüm katılımcıların konaklaması yada dış katılım kaydı yaptırması mecburidir. (Kayıt Federasyona yaptırılmalıdır.)

Otel hakkında detaylar için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://anadoluhotelsesenboga.com/

Genel Otel Aktiviteleri:

AKTİVİTE: Otelimizde konaklayan misafirlerimiz 08:30-21:30 saatleri arasında, Spa ve Sağlık Kulübünde kapalı termal havuzu, sauna, Türk hamamı kullanımlarından ücretsiz faydalanabilirler.

İNTERNET: Konaklama odalarında, genel alanlarda ve toplantı salonlarında ücretsiz hizmetimiz bulunmaktadır.

 

ORGANİZASYON HAKKINDA ÖN BİLGİ

Organizasyona Katılacak Sporcuların ve Kulüplerin Dikkat Etmesi Gereken Bilgiler

Lisans ,Sporcu Listesi ve gerekli evraklarını en geç 16 Mart 2020 tarihine kadar federasyona göndermeniz rica olunur.Organizasyon günü elden kesinlikle evrak alınmayacaktır.(Konuyla ilgili bilgi almak için MMA Federasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 0 533 744 05 41)

ORGANİZASYONA SON BAŞVURU TARİHİ

23 Mart 2020 tarihidir .(En geç bu tarihe kadar kulüplerin ve sporcuların organizasyona mutlaka kayıt olması gerekmektedir. İndirimli fiyatlardan kayıt olmak istiyorsanız aşağıda belirtilen tarihlerde size uygun konaklama biçimini seçip otel konaklamanızı ödemesini yapıp rezervasyonunuzu bitirmeniz gereklidir.

Ayrıca otelde kalmak istemeyen kişiler dış katılım şartlarından yararlanabilir.

(Konuyla ilgili bilgi almak için MMA Federasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 0 533 744 05 41)

***Organizasyonda tüm katılımcılara yaka kartı çıkarılacaktır.Organizasyon süresince tüm katılımcıların yaka kartını yanında bulundurmaları mecburidir.Yaka kartı yanında olmayan katılımcılar organizasyon alanına alınmayacaktır. !!!

***Geç kayıtlarda yer kalmaması durumunda MMA Federasyonu sorumlu değildir.

ORGANİZASYON KONAKLAMA (OTEL) BİLGİLERİ ve ÜCRETLERİ HAKKINDA

Otel Girişi Hakkında Bilgilendirme:

2 Nisan 2020 günü Akşam yemeği ile giriş yapılacak olup odalar eğer otelde müsayitlik varsa giriş yaptıkları anda yoksa en geç saat 14:00’da katılımcılara teslim edilecektir. 5 Nisan 2020 günü öğle yemeği ardından çıkış yapılacaktır. Odalar’dan en son saat 12:00 da çıkış yapılıp boşaltılarak teslim edilecektir.

***Organizasyon eğer maçlar bitmediyse 5 Nisan 2020 günü saat 17:00 a kadar uzatılacaktır.Dönüş yapacak kulüplerin dönüşünü bu saatlere göre organize etmesi gereklidir.Oluşabilecek olumsuzluklardan MMA Federasyonu sorumlu değildir.

***Organizasyon öncesinde erken gelecek ve geç gidecek kafilelerin durumunu öncesinden bildirmesi gereklidir.Ona göre otelde rezervasyon yaptırılacaktır.

Organizasyon Konaklama ve Ücret Detayları

MMA Federasyon ile iletişime geçebilirsiniz. 0 533 744 05 41

OTEL ÖDEMELERİ’NİN YATACAĞI BANKA BİLGİLERİ

Hesap Bilgileri

ANADOLU GRUP OTELÇİLİK AŞ.

İŞ BANKASI  TR75 0006 4000 0014 1940 0195 61

 

***Ödeme yaptıktan sonra federasyona bilgi vermeyi unutmayın.

Verilen tüm fiyatlar  1 günlük fiyatlarıdır. Organizasyon 4 gün 3 gece süreceğinden otel ücretlerinin 3 gün üzerinden hesaplanıp ücretlerin bu şekilde ödenmesi gerekmektedir. Otel konaklama ücreti içerisinde açık büfe sabah, öğle, akşam yemekleri ve coffee breakler dahildir. Otel konaklama ücretleri organizasyon firması hesabına aşağıda seçtikleri konaklama sistemine göre yatırılmalı, dekont federasyon yetkililerine whatsap (0 533 744 05 41) üzerinden iletilmeli , maç günü gösterilmek üzere saklanmalıdır.

 

1- Organizasyon Öncesi Kayıt (28 Ocak 2020  – 21 Şubat 2020) Mesai Bitimine Kadar)

Tek Kişilik Oda : 275 TL(Günlük)

Çift Kişilik Oda : 400 TL (Kişi Başı 200 TL)(Günlük)

Üç Kişilik Oda : 540 TL (Kişi Başı 180 TL)(Günlük)

2- Organizasyon Öncesi Ara Kayıt (22 Şubat 2020  – 20 Mart 2020) Mesai Bitimine Kadar)

Tek Kişilik Oda : 300 TL(Günlük)

Çift Kişilik Oda : 450 TL (Kişi Başı 225 TL)(Günlük)

Üç Kişilik Oda : 600 TL (Kişi Başı 200 TL)(Günlük)

3- Geç Kayıt Kapı Girişi (21 Mart 2020 den Organizasyon Başlangıç Tarihine Kadar)

Tek Kişilik Oda :350 TL(Günlük)

Çift Kişilik Oda :550 TL (Kişi Başı 275 TL)(Günlük)

Üç Kişilik Oda :750 TL (Kişi Başı 250 TL)(Günlük)

ORGANİZASYONA KATILMAK İÇİN LÜTFEN KAFİLE LİSTENİZİ DOLDURUP MAİL ATINIZ. (bilgimmafederasyonu@hotmail.com) Federasyondan bilgi alabilirsiniz.

DIŞ KATILIM ÜCRETİ : 120 TL (Sabah 10:00 ile 20:30 arası fiyata sadece öğlen yemeği dahildir.Şartlar ne olursa olsun Saat:22:00 da Otel den mecburi çıkış yapmak zorundadırlar.Dış katılım kayıtlarıda minumum 2 günlük alınacaktır.)

ORGANİZASYONA KİMLER KATILABİLİR?

Türk vatandaşı olan tüm sporcular, oturma izni olan  sporcular ve üniversitelerde okuyan  yabancı uyruklu tüm sporcular katılım şartlarını yerine getirdikleri taktirde organizasyona katılabilirler. Evraklarında eksik olan hiçbir sporcu organizasyona alınmayacaktır.

ORGANİZASYONUN AMACI

1.Yetenekli ve başarılı sporcuları tespit etmek.

2.Tespit edilen sporculardan 2020 Türkiye MMA Takımını kurmak.

3.Başarılı olan, gerekli şartları karşılayan, yönetim kurulunun ve teknik kurulun belirlediği sporcuları yurt içinde ve yurt dışında yapılacak olan amatör ve profesyonel organizasyonlara götürmek.

4.Türk Bayrağımızın Dünya Arenalarında yer almasını sağlamak ve Dünyada Milli Marşımızı okutmak.

2020 TÜRKİYE MMA TAKIMI NASIL OLUŞTURULACAK?

1.Takım, organizasyonda MMA Elite ve MMA Full (Gençler ve Büyükler) Kategorisinde Mücadele eden sporcular arasından seçilecektir. (En az 3 ve üzeri maç yaparak 1. olmuş sporcular)

2.Türkiye MMA Takımına giren sporcuların uluslararası arenalarda yapacakları (amatör ve profesyonel mma organizasyonları) maçlarda tüm masraflar (pasaport ve şahsi harcamaları hariç) MMA Federasyonu tarafından karşılanacaktır.

3.Şampiyonalara gönderilecek olan sporcuların hangi organizasyonlarda yer alacağına karar verme yetkisi, MMA Federasyonu yönetimi ve teknik kuruluna aittir.

4.Organizasyonda mücadele eden sporculardan MMA Grappling, MMA Light, MMA Full, MMA Elite Branşlarında (Minik, Yıldız, Genç, Büyük Kategorilerinde) en az 3 maç yaparak dereceye giren (1. olan) sporcular için, 2020 yılı içerisinde yapılacak Kamp ve Seminerlerde kontenjan açılacaktır. Bu etkinliklere davet edilen sporculardan hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Söz konusu destek, başarılı ve mücadeleci sporcuların önünü açmak adına MMA Federasyonu tarafından sağlanacaktır.

KATEGORİLER VE BRANŞLAR

VETERANLAR (MMA Full , MMA Light , MMA Grappling)

BÜYÜKLER (MMA Elite, MMA Full, MMA Light, MMA Grappling)

GENÇLER (MMA Full, MMA Light, MMA Grappling)

YILDIZLAR(MMA Light, MMA Grappling)

MİNİKLER (MMA Light, MMA Grappling)

ALT MİNİKLER (MMA Grappling)

ORGANİZASYON KATEGORİ, KİLO VE PUANLAMALARI HAKKINDA BİLGİ

MMA Grappling, MMA Light, MMA Full (Kurallar, Puanlama ve Sıkletler ile ilgili olarak lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız)

(Bu MMA Branşları TMMAF Kurallarına Göre Yapılacaktır)

MMA Elite (Kurallar, Puanlama ve Sıkletler ile ilgili olarak lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayınız)

(Bu MMA Elite Branşı TMMAF Kurallarına Göre Yapılacaktır.)

Kurallara bakmak için linke  tıklayınız.

Organizasyon Tartısı

Organizasyona gelen her sporcu tartıya gelirken mutlaka kimliği , MMA Lisansı ve tartı fişiyle birlikte tartıya gelmek zorundadır.Tartı fişini federasyon web sitesinin http://www.mmafederasyonu.org.tr/bilgi-bankasi/bilgi-ve-belgeler/ Linkinden indirebilirsiniz.

Tüm sıkletlerin tartısı 2 Nisan 2020 günü Büyük Anadolu  Otel’de 12:00’da başlayacak 18:00’da bitecektir.

***

MMA Elit ve MMA Full Kategorilerinin kontrol tartısı organizasyon süresince her gün sabah Saat 07:00 ile 09:00 arasında yapılacaktır.Tartı saatinde bulunmayan ve kilosunu gösteremeyen sporcular DİSKALİFİYE edilecektir.Tartı hakkı 2 defa verilecektir.

MMA Full ve MMA Elite kategorilerindeki sporcular organizasyon süresince sabahları kontrol tartısına giderken mutlaka yanlarında tartı fişlerini bulundurmalıdır.

Tartıda hiçbir branş için kesinlikle kilo toleransı yoktur. Sporcular kontrol tartılarında MMA Full ve MMA Elite kategorilerinde girdikleri kategorinin kilosunu göstermek zorundadırlar. Kontrol tartılarında sporcuların iki hakkı vardır. Sıkletini gösteremeyen sporcular diskalifiye edilecektir.

Organizasyon Sağlık Muayenesi

Organizasyona girecek tüm sporcular organizasyon gününde lisanları ile birlikte MMA Federasyonu’nun yetkili doktorları tarafından sağlık muayenesinden geçmek zorundadır. Sağlık muayenesine gelen tüm sporcular tartıdan geçmiş olmalı ve sağlık kontrolüne giriş yapmalıdır. Sağlık kontrolü tüm kategorilere otele ilk girişte; organizasyon başladıktan sonra ise MMA Full ve MMA Elite kategorisinde her gün sabah 07:00 ile 09:00 arasında yapılacaktır.Federasyon doktorunun sağlık açısından uygun görmediği sporcu bir sonraki müsabakasına devam edemeyecektir.Yapılan uygulama sporcu sağlığı içindir.

ORGANİZASYONDA VERİLECEK ÖDÜLLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME

MMA ELİT Kategorisine

  1. olan sporcuya 2020 yılına ait her yıl verilen Geleneksel MMA Kemeri + Katılım Sertifikası

2.olan Sporcuya Madalya + Katılım Sertifikası

3.olan sporcuya Madalya + Katılım Sertifikası )

(Dikkat: MMA kemeri en az 3 maç yapıp 1. olan sporculara verilecektir.)

MMA FULL KATEGORİSİNE (Madalya + Katılım Sertifikası)

MMA LIGHT KATEGORİSİNE (Madalya + Katılım Sertifikası)

MMA GRAPPLING (Madalya + Katılım Sertifikası)

Ayrıca yukarıda yer alan tüm branşlarda kendi sıkletinde en az 3 maç yaparak 1. olan sporcularımıza 2020 yılı içerisinde yurt içinde yapacak olduğumuz MMA Kamp ve MMA Seminerlerinde kontenjan açılacak olup, buralara katılacak sporculardan hiç bir ücret alınmayacaktır. Davet edilecek sporcular MMA Federasyonu tarafından önceden bilgilendirilecektir.

Organizasyon Katılım Bedelleri Hakkında Bilgi;

Organizasyon katılım bedelleri MMA Federasyonu banka hesabına yatırılmalıdır. Yatırılan katılım bedellerinin açıklama kısmına “katılım bedeli” diye açıklama ve yatıran sporcunun “adı soyadı” yazdırılmalı dır. Organizasyon günü kesinlikle elden ödeme kabul edilmeyecektir. Yatırılan ücretlerin hiç bir şekilde iadesi yapılmayacaktır.

Organizasyon Katılım Ücretleri Hakkında Bilgi ;

Organizasyona Veteranlar , Büyükler, Gençler Katılım Bedeli :100 TL

Organizasyon Yıldız, Minik ve Alt Minikler Katılım Bedeli : 50 TL

Açıklama : İsteyen tüm sporcular çift (2 kategori) kategoride organizasyona katılabilirler. Her kategori için ayrı katılım ücreti ödeme zorunluluğu vardır. (ödeme bilgisi için MMA Federasyonu ile iletişime geçiniz.)

 

MMA SEVİYE (LEVEL) SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİ

MMA Federayonu’nda daha önce Level Sınavına girmemiş sporcular organizasyona kesinlikle alınmayacaktır.

1-3 Level arasında olan sporcular MMA Grappling,MMA Light

4 ve üzeri olan sporcular MMA Full ve MMA Elit Maçlarına katılabilirler.

Level sınavına girememiş sporcular için bir kereye mahsus olmak kaydıyla Level denkliği yapılacak ve sporculara kolaylık sağlanacaktır.

Level denklikleri için son başvuru süresi ve son ödeme süresi

23 Mart 2020 dir.Level denklik bedeli 100 TL dir.

Kulüplerin level denkliğinden faydalanacağı sporcu listelerini dekontlarıyla birlikte bilgimmafederasyonu@hotmail.com adresine e-posta yoluyla iletmeleri gerekmektedir.

 

ORGANİZASYONA KAYIT İÇİN 

Yukarıdaki bilgilendirmeleri okuduktan sonra MMA ORGANİZASYONUNA KAYIT OLMAK İSTİYORSANIZ mesai saatleri içerisinde (10:00 ile 18:30 saatleri arasında)  Tel: +90 312 418 8 419 / GSM: +90 533 744 05 41 nolu numaralardan ulaşarak kayıt yaptırabilirsiniz.

Bilgilendirme

Organizasyona kayıt olduktan sonra organizasyona gelinmemesi durumunda hiç bir şekilde ücret iadesi olmayacaktır.Ayrıca otele erken girişlerde , geç çıkışlarda , extra otel içi kullanımlarda vb… durumlarda tüm extralar kişilerin kendisine aittir.Ücret iadesi kesinlikle yoktur.

Organizasyonun Günlük Detaylı Programı ilerleyen günlerde açıklanacaktır.